خواب زمستانی فیلمی درام به کارگردانی نوری بیلگه جیلان و محصول کشورهای ترکیه، آلمان و فرانسه است. فیلمنامه فیلم را نوری بیلگه جیلان به اتفاق همسرش ابرو با اقتباس از داستان همسر آنتون چخوف نوشته‌اند. در سال ۲۰۱۴ نوری بیلگه جیلان با این فیلم در شصت و هفتمین دوره جشنواره فیلم کن توانست جایزه نخل طلایی را به دست بیاورد.

این فیلم طولانی ترین فیلم در کارنامه ی جیلان است و برای مخاطب عام چیزی برای عرضه ندارد و ممکن است بسیار طولانی و خسته کننده باشد . اما برای مخاطبان جدی سینما ، فیلمی قابل تامل و تاثیر گذار است .

جیلان جهان بینی بسیار بزرگ و خاص خودش را دارد که این در همه ی فیلم هایش دیده میشود . و به نظر من به خاطر همین جهان بینی خاص او ، فیلم هایش نیز مخاطبان خاص خود را دارد و برای همه قابل فهم نیست .

هر کس که وارد دنیای فیلم های جیلان شود ، به همین راحتی نمیتواند از آن فضا خارج شود و مدت ها درگیر آن ها خواهد بود .

در مورد داستان فیلم چیزی نمی نویسم چون دوست ندارم شیرینی فیلم از بین برود و به شدت توصیه میکنم که این فیلم را با حوصله ببینید و به تک تک صحنه ها و دیالوگ ها دقت کنید و از طبیعت بکر و زمستانی فیلم لذت ببرید . موسیقی متن فیلم نیز بسیار زیبا و هوشمندانه از بین آثار شوبرت انتخاب شده که در عمق روح آدمی نفوذ میکند .

به زودی موسیقی متن فیلم را در پستی جداگانه در اختیار خوانندگان عزیز قرار خواهیم داد.